Startlista

Provlopp Färjestad lördag  den 8 september

Provlopp 1. Start.10.00 2140 m Volt  Gul vojlock.
Lägst 1.28. Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.28, eller om sista varvet går snabbare än 1.24. Omstart efter 50 m.
1 Millarosa               2140 :1                                           0
4, br. s e. Andover Andover-Chicorita           Hallstensson Jonas (Martinsson Marianne) a
2 Joe’s Glory             2140 :2                                           0
3, sv. h e. Judge Joe-Unieme                    Karlsson Cecilia (Eriksson Jenny)  a
3 Kantens Cash            2140 :3                                           0
4, br. v e. Ready Cash-Chivas Bluegrass         Blom Tomas  a
4 Arnie’s Fighter         2140 :4                                           0
3, br. v e. Dream Vacation-Cheap Hotel          Johansson Uldin Sandra (Eriksson Jenny)  a
5 Sister of Mercy         2140 :5                                           0
5, mbr. s e. Marion Mad Money-Ivory As           Ivarsson Morgan
6 Boing Ex                2140 :6 1.17,5 M, 1.18,9 AK        59.300
8, br. s e. Blue York Yankee-Cita Swing         Eriksson Bo  a
Tempo 500 m : ______ 1000 m : _______ sista 500 :___________ Km.tid :________
Ordningsföljd : ______________________________

Provlopp 2. Start.10.17 2140 m Volt  Blå vojlock.
Lägst 1.24. 2140 m Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.24, eller om sista varvet går snabbare än 1.22. Omstart efter 50 m.
Lägst 1.20. 2180 m Böter 300 kr om totaltiden underskrider 1.20, eller om sista varvet går snabbare än 1.18. Omstart efter 50 m.
1 Better than Most        2140 :1 1.18,0 M, 1.18,9 AM        38.300
5, br. s e. Muscles Wiking BR-Supra Håleryd     Berggren Anki  a                                LICENS
2 Gateruds Nylon          2140 :2                                           0
3, ljbr. v e. Pastor Stephen-Staro Velvet         Larsson Michael (Andersson Börje)  a
3 Kantens Rose            2140 :3                                           0
3, sv. s e. Ready Cash-Chivas Bluegrass         Blom Tomas  a
4 Ruee vers Geants        2180 :1 1.15,3 M, *1.13,3 AK      182.932
8, br. v e. Kiss Francais-Bråttom               Daggert Henrik (Daggert Bengt-Erik)  a
5 Hugo Brew               2180 :2 1.19,6 M, 1.19,8 AM        18.200
3, mbr. v e. Dream Vacation-Ugly Betty S.S.      Nordquist Jörgen  a
6 Goes All Magic          2180 :3 1.19,3 M                    5.500
4, mbr. s e. Turbo Sund-Goes All in              Åslund Henrik  a
Tempo 500 m : ______ 1000 m : _______ sista 500 :___________ Km.tid :________
Ordningsföljd : ______________________________

Vojlockarna/Nummerbrickor finns att hämta utanför inskrivningen från kl.09.30
De ska återlämnas rengjorda senast 30 minuter efter sista provloppet.
Vid förändringar under provloppsdagen kontakta Tony ”Osten” Sjöqvist
073-210 41 19
Gästboxar i stall C11-20 och B1-14 är till förfogande under lördagen.

Nästa provlopp är lördagen den 29 september första start 10.00 med sista anmälan
Torsdag 27september  kl.14.00 054-292005